TheGrue.org

Ostatnio opublikowane

Miasto Jutra

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: niedziela, 26 listopad 2023 Poprawiono: niedziela, 26 listopad 2023 Opublikowano: niedziela, 26 listopad 2023
 
23 listopada w Mediatece odbyła się debata w ramach projektu "Miasto Jutra", realizowana w  programie Erasmus + przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych z Łodzi we współpracy z piotrkowskim Stowarzyszeniem EURO-CENTRUM.
Tematem spotkania  była "Rola kompetencji obywatelskich w rozwoju lokalnym miasta". 
Treścią spotkania była rozmowa o przyszłości naszego miasta, planowanie strategii jego rozwoju i jej realizacja w kilku obszarach : ekologii, edukacji, kultury i sportu. Przybliżono młodzieży sposób planowania i definiowania potrzeb obywatelskich, wypracowania możliwych rozwiązań. Młodzi ludzie spojrzeli na swoje miasto z perspektywy jego mocnych i słabych stron, możliwych kierunków rozwoju. W debacie uczestniczyły grupy uczniów z I,II i III LO oraz ZSP nr 1 w Piotrkowie.wraz z dyrektorami i nauczycielami. Gościem debaty był Prezydent Krzysztof Chojniak, który uczestniczył w stolikowych rozmowach o kulturze, edukacji, sporcie i ochronie środowiska w naszym mieście. Wnioski z debaty zostaną przekazane włodarzom miasta z nadzieją na uwzględnienie spojrzenia młodych mieszkańców w planowaniu rozwoju Piotrkowa.